Informace

Popis lázeňských procedur

 
Inhalace minerální vody  – mlhovina předehřáté léčebné minerální vody se vdechuje nosem a ústy po dobu 10 minut. Výsledkem je zvlhčení sliznice dýchacích cest, naředění hlenu a jeho snazší odkašlání. Dochází k očištění a regeneraci dýchacích cest.
 
Kyslíková terapie – po dobu 30 minut vdechujete medicinální kyslík. Dochází k vitalizaci a osvěžení organismu, mizí únava, zlepšují se duševní funkce.
 
Parafínové zábaly – jde o teplý zábal zad, kloubů či rukou po dobu 20 minut. Vede k lepšímu prokrvení dané oblasti, tím i rychlejšímu odplavení metabolických zplodin. Výsledkem je uvolnění ztuhlého svalstva, zmírnění bolestí a zlepšení pohyblivosti kloubů.
 
Rašelinové zábaly – zde jde rovněž o tepelný zábal, oproti účinkům předchozí procedury je zde navíc protizánětlivý a dezinfekční účinek rašeliny na pokožku.
 
Medový zábal zad – je příjemně teplý obklad trvající 20 minut, pomáhá při detoxikaci organismu. Čistí, zvláčňuje a vyživuje pokožku zad.
 
Medová masáž – jde o masáž zad a horní části hýždí tekutým teplým medem, využívá se při ní speciální masážní technika. Vede k detoxikaci organismu. Nelze opomenout dezinfekční a protizánětlivé účinky medu na pokožku
 
Perličková koupel – je relaxační koupel o příjemné teplotě 37 st. Celsia, při které je vaše tělo jemně masírováno vzduchovými bublinami. Lze obohatit nepěnivou bylinnou, rašelinovou či olejovou aromatickou přísadou pro umocnění zážitku z koupele. Přísada navíc pomáhá k prokrvení pokožky a povrchového svalstva.
 
Podvodní celotělová masáž – v příjemně teplé vodě celé vaše tělo masírují vodní trysky a dochází k uvolnění svalstva celého těla.
 
Uhličitá koupel – jde o léčebnou koupel ve vodě nasycené kysličníkem uhličitým, který se vstřebává kůží a způsobuje zlepšené prokrvení celého organismu, snižuje krevní tlak, uvolňuje nervovou soustavu, přináší úlevu při křečových žilách či poruchách periferního prokrvení, zlepšuje potenci u mužů. Po koupeli následuje obvykle 30 minutový suchý zábal na lůžku.  Vanová koupel o teplotě 34 C, následuje zábal. Doporučeno při onemocnění páteře, kloubů a při vysokém krevním tlaku.
 
Suchá uhličitá koupel – jde o alternativu předchozí procedury. Na tělo či jen končetiny klienta se navlékne igelitový vak, který se napustí medicinálním kysličníkem uhličitým. Opět dochází ke vstřebávání plynu kůží a a zlepšení prokrvení celého těla či jen končetin. Terapie je vhodná pro pacienty, kteří mají věčně studené horní a dolní končetiny, nebo křečové žíly.
 
Vířivá koupel horních nebo dolních končetin – při této proceduře je předloketní nebo lýtkové svalstvo masírováno vodními tryskami. Dojde k uvolnění přetíženého svalstva.
 
Střídavé končetinové koupele – předloktí a lýtka jsou střídavě sprchovány studenou a teplou vodou, výsledkem je zlepšené prokrvení končetin a celkové psychické uvolnění.
 
Klasická masáž částečná, nebo celková – uvolňuje ztuhlé svalstvo zad, končetin či celého těla. Pomáhá odstranit bolestivé stavy páteře a kloubů, v důsledku uvolnění endorfinů ze svalů působí pozitivně na psychiku člověka.
 
Reflexní masáž segmentová – podává se na doporučení lékaře, dochází při ní k ovlivnění reflexních zón a celkové odezvě organismu, která může přetrvávat až 48 hodin. Je-li správně indikovaná, je vysoce účinná.
 
Indická masáž hlavy – je příjemná relaxační masáž fascií a svalů hlavy a šíje, je výbornou prevencí migrenosních stavů, navozuje psychickou rovnováhu a harmonii.
 
Masáž lávovými kameny – je luxusní masáž nahřátými lávovými kameny a aromatickým masážním olejem. Upravuje tok energie v těle, prohřívá a harmonizuje organismus. Působí protistresově a relaxačně. Povzbuzuje krevní a lymfatický oběh, což se podílí na detoxikačním účinku této masáže.
 
Relaxační masáž obličeje a šíje – je spíše kosmetickou masáží obličeje a dekoltu, upravuje mikrocirkulaci, odstraňuje otoky v obličeji. Uvolňuje mimické svalstvo, působí proti vráskám.
 
Lymfatická masáž – tato jemná ruční masáž povzbuzuje lymfatický oběh. Léčebně se využívá lokálně k odstranění lymfatických otoků končetin. Při celkové aplikaci působí detoxikačně, stimuluje imunitní systém, odstraňuje pocit únavy.
 
Havajská masáž - je terapie, jejíž základy spočívají v použití speciálních havajských technik, využívajících nejen prstů a dlaní ale i předloktí. Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, odstraňuje svalovou bolest a napětí, pomáhá při detoxikaci.
 
Kosmetická masáž - při této masáži se uvolňuje proudění mízy a harmonizuje se lymfatickýa cévní systém obličeje. Podporuje zpevnění podkoží, lifting obličeje, pružnost svalů.
 
Lymfatická masáž - manuální lymfodrenáž , která umožňuje odstranění celulitidy. Tato masáž díky zlepšení proudění mízy přispívá k odvádění nečistot z krve. Má širší možnosti využití - léčba chronických otoků.
 
Biotronová lampa – působí proti vráskám, má výrazný hojivý a regenerační účinek na kůži.
 
Vířivé koupele
Masáž je prováděna pod vodou, jemnými vodními proudy a vířením vody. Účinek je převážně relaxační a zároveň zlepšuje prokrvení končetin.
 
Střídavé koupele nohou
Jedná se o střídavé přešlapování v teplé a studené vodě. Díky změnám teplot a přísadám do koupele, se výrazně zlepší prokrvení nohou.
 
Klasická masáž
Tradiční metoda s výrazným psychoterapeutickým účinkem, která přispívá k vstřebávání otoků a ovlivňuje svalový tonus.
 
Reflexní masáž
Je šetrná technika, která využívá akupresurních bodů na těle.
 
Podvodní masáž
Příjemná procedura prováděná proudem vody. Zlepšuje celkově stav pohybového aparátu a špatně prokrvených končetin. Má rovněž relaxační účinek.
 
Lymfodrenáž
Aktivuje průchod lymfy (mízy) a uvolňije lymfatické cesty. Ty tvoří významnou součást imunitního systému. Odpovídají za sběr a odplavování toxických látek z těla.
 
Ošetření bércových vředů
Odstranění nekrotické části, koupele a mazání speciálními mastmi.
 
Inhalace
Provádí se za pomoci přísad minerálních vod, které zlepšují funkci sliznice dýchycích cest. Působí protizánětlivě, zkapalňují hlen a usnadňují vykašlávání.
 
Parafínový zábal
Parafín je speciální vosk, získaný z ropy a obohacený o vitamín E. Vyniká svou schopností zadržovat teplo. Parafín prohřívá, uvolňuje, zlepšuje krevní oběh a otevírá póry. Jeho účinky jsou zdravotní i estetické.
 
Oxygenoterapie
Probíhá v příjemné místnosti, pacient sedí v pohodlném křesle naproti akváriu, napojený na přístrojový aplikátor kyslíku, s jehož pomocí se dodává do organismu čistý kyslík tak, aby účinek kyslíkové kůry byl co nejdelší. Terapie zlepšuje srdeční činnost,  tělesnou a duševní výkonnost.
 
Biolampa
Terapie světlem pomocí speciální lampy, která je aplikována přímo na postižené místo. Velmi účinná metoda pro onemocnění alergiemi s kožními projevy.
 
Čtyřkomorové lázně
Končetiny jsou ponořené do vaniček naplněných vodou. Jde o léčebné využití stejnosměrného proudu se stálou intenzitou ve vodním prostředí.
 
Horské slunce
Při této proceduře se využívá ultrafialového záření ke zvýšení nespecifické obranyschopnosti organismu.
 
Krátkovlnná diatermie
Jedná se o velmi rozšířenou formu nízkofrekvenční terapie. Podle zvoleného proudu jsou účinky dráždivé, motorické a hyperemizační nebo alergické.
 
Trabertovy proudy
Jde o terapii elektrickými impulzy, kdy se na část těla aplikuje elektrodami určitá intenzita proudu. Kůže je chráněna podložkou, aby nedocházelo k podráždění a popálení kůže.
 
Phyaction
Přístroj pro středofrekvenční elektroterapii.
 
Insuflace zřídelního plynu
Plynové injekce jsou jednou z mnoha terapeutických metod, používaných v léčebné rehabilitaci při léčbě anginy pectoris, ischemické choroby dolních končetin a bolestivých onemocněních pohybového aparátu. Jde o aplikaci medicinálního oxidu uhličitého do podkoží.
 
Skupinová léčebná tělesná rehabilitace
Zahrnuje všeobecná kondiční cvičení a speciální cvičení zaměřená na konkrétní zdravotní obtíže pacienta.
 
Individuální léčebná tělesná rehabilitace
Nejdůležitější a nejspecializovanější metoda rehabilitace, cílená na speciální obtíže pacienta. K dobrému výsledku je nutná oboustranná důvěra a spolupráce.
 
Léčebný skupinový tělocvik v bazénu
Relaxace, odlehčení kloubů, snadnější cvičení převážně u degenerativních onemocnění pohybové soustavy.
 
Terapeutická ergometrie
Jedná se vlastně o klasickou jízdu na rotopedu a je součástí léčebné tělesné výchovy.
 
Řízená terénní kúra s kardiotachometrem
Léčba chůzí podle tréninkové tepové frekvence.
 
Solná jeskyně
Pobyt v solné jeskyni působí blahodárně, preventivně i podpůrně při léčbě mnoha onemocnění. Patří mezi ně srdečně – cévní problémy a onemocnění jako vysoký krevní tlak, zúžení arterií, chronická ischemie srdce, mozku nebo dolních končetin, stavy po infarktu myokardu, poruchy cirkulace krve. Úspěšně napomáhá při léčbě průduškového astmatu, zápalu plic, alergie, cukrovky, při poruchách neurovegetativního systému. Může ji však absolvovat i zcela zdravý člověk, například preventivně před obdobím chřipek či relaxačně.