Informace

Popis lázeňských procedur

 
Inhalace minerální vody  – mlhovina předehřáté léčebné minerální vody se vdechuje nosem a ústy po dobu 10 minut. Výsledkem je zvlhčení sliznice dýchacích cest, naředění hlenu a jeho snazší odkašlání. Dochází k očištění a regeneraci dýchacích cest.
 
Kyslíková terapie – po dobu 30 minut vdechujete medicinální kyslík. Dochází k vitalizaci a osvěžení organismu, mizí únava, zlepšují se duševní funkce.
 
Parafínové zábaly – jde o teplý zábal zad, kloubů či rukou po dobu 20 minut. Vede k lepšímu prokrvení dané oblasti, tím i rychlejšímu odplavení metabolických zplodin. Výsledkem je uvolnění ztuhlého svalstva, zmírnění bolestí a zlepšení pohyblivosti kloubů.
 
Rašelinové zábaly – zde jde rovněž o tepelný zábal, oproti účinkům předchozí procedury je zde navíc protizánětlivý a dezinfekční účinek rašeliny na pokožku.
 
Medový zábal zad – je příjemně teplý obklad trvající 20 minut, pomáhá při detoxikaci organismu. Čistí, zvláčňuje a vyživuje pokožku zad.
 
Medová masáž – jde o masáž zad a horní části hýždí tekutým teplým medem, využívá se při ní speciální masážní technika. Vede k detoxikaci organismu. Nelze opomenout dezinfekční a protizánětlivé účinky medu na pokožku
 
Perličková koupel – je relaxační koupel o příjemné teplotě 37 st. Celsia, při které je vaše tělo jemně masírováno vzduchovými bublinami. Lze obohatit nepěnivou bylinnou, rašelinovou či olejovou aromatickou přísadou pro umocnění zážitku z koupele. Přísada navíc pomáhá k prokrvení pokožky a povrchového svalstva.
 
Podvodní celotělová masáž – v příjemně teplé vodě celé vaše tělo masírují vodní trysky a dochází k uvolnění svalstva celého těla.
 
Uhličitá koupel – jde o léčebnou koupel ve vodě nasycené kysličníkem uhličitým, který se vstřebává kůží a způsobuje zlepšené prokrvení celého organismu, snižuje krevní tlak, uvolňuje nervovou soustavu, přináší úlevu při křečových žilách či poruchách periferního prokrvení, zlepšuje potenci u mužů. Po koupeli následuje obvykle 30 minutový suchý zábal na lůžku.  Vanová koupel o teplotě 34 C, následuje zábal. Doporučeno při onemocnění páteře, kloubů a při vysokém krevním tlaku.
 
Suchá uhličitá koupel – jde o alternativu předchozí procedury. Na tělo či jen končetiny klienta se navlékne igelitový vak, který se napustí medicinálním kysličníkem uhličitým. Opět dochází ke vstřebávání plynu kůží a a zlepšení prokrvení celého těla či jen končetin. Terapie je vhodná pro pacienty, kteří mají věčně studené horní a dolní končetiny, nebo křečové žíly.
 
Vířivá koupel horních nebo dolních končetin – při této proceduře je předloketní nebo lýtkové svalstvo masírováno vodními tryskami. Dojde k uvolnění přetíženého svalstva.
 
Střídavé končetinové koupele – předloktí a lýtka jsou střídavě sprchovány studenou a teplou vodou, výsledkem je zlepšené prokrvení končetin a celkové psychické uvolnění.
 
Klasická masáž částečná, nebo celková – uvolňuje ztuhlé svalstvo zad, končetin či celého těla. Pomáhá odstranit bolestivé stavy páteře a kloubů, v důsledku uvolnění endorfinů ze svalů působí pozitivně na psychiku člověka.
 
Reflexní masáž segmentová – podává se na doporučení lékaře, dochází při ní k ovlivnění reflexních zón a celkové odezvě organismu, která může přetrvávat až 48 hodin. Je-li správně indikovaná, je vysoce účinná.
 
Indická masáž hlavy – je příjemná relaxační masáž fascií a svalů hlavy a šíje, je výbornou prevencí migrenosních stavů, navozuje psychickou rovnováhu a harmonii.
 
Masáž lávovými kameny – je luxusní masáž nahřátými lávovými kameny a aromatickým masážním olejem. Upravuje tok energie v těle, prohřívá a harmonizuje organismus. Působí protistresově a relaxačně. Povzbuzuje krevní a lymfatický oběh, což se podílí na detoxikačním účinku této masáže.
 
Relaxační masáž obličeje a šíje – je spíše kosmetickou masáží obličeje a dekoltu, upravuje mikrocirkulaci, odstraňuje otoky v obličeji. Uvolňuje mimické svalstvo, působí proti vráskám.
 
Lymfatická masáž – tato jemná ruční masáž povzbuzuje lymfatický oběh. Léčebně se využívá lokálně k odstranění lymfatických otoků končetin. Při celkové aplikaci působí detoxikačně, stimuluje imunitní systém, odstraňuje pocit únavy.
 
Havajská masáž - je terapie, jejíž základy spočívají v použití speciálních havajských technik, využívajících nejen prstů a dlaní ale i předloktí. Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, odstraňuje svalovou bolest a napětí, pomáhá při detoxikaci.
 
Kosmetická masáž - při této masáži se uvolňuje proudění mízy a harmonizuje se lymfatickýa cévní systém obličeje. Podporuje zpevnění podkoží, lifting obličeje, pružnost svalů.
 
Lymfatická masáž - manuální lymfodrenáž , která umožňuje odstranění celulitidy. Tato masáž díky zlepšení proudění mízy přispívá k odvádění nečistot z krve. Má širší možnosti využití - léčba chronických otoků.
 
Biotronová lampa – působí proti vráskám, má výrazný hojivý a regenerační účinek na kůži.
 
Vířivé koupele
Masáž je prováděna pod vodou, jemnými vodními proudy a vířením vody. Účinek je převážně relaxační a zároveň zlepšuje prokrvení končetin.
 
Střídavé koupele nohou
Jedná se o střídavé přešlapování v teplé a studené vodě. Díky změnám teplot a přísadám do koupele, se výrazně zlepší prokrvení nohou.
 
Klasická masáž
Tradiční metoda s výrazným psychoterapeutickým účinkem, která přispívá k vstřebávání otoků a ovlivňuje svalový tonus.
 
Reflexní masáž
Je šetrná technika, která využívá akupresurních bodů na těle.
 
Podvodní masáž
Příjemná procedura prováděná proudem vody. Zlepšuje celkově stav pohybového aparátu a špatně prokrvených končetin. Má rovněž relaxační účinek.
 
Lymfodrenáž
Aktivuje průchod lymfy (mízy) a uvolňije lymfatické cesty. Ty tvoří významnou součást imunitního systému. Odpovídají za sběr a odplavování toxických látek z těla.
 
Ošetření bércových vředů
Odstranění nekrotické části, koupele a mazání speciálními mastmi.
 
Inhalace
Provádí se za pomoci přísad minerálních vod, které zlepšují funkci sliznice dýchycích cest. Působí protizánětlivě, zkapalňují hlen a usnadňují vykašlávání.
 
Parafínový zábal
Parafín je speciální vosk, získaný z ropy a obohacený o vitamín E. Vyniká svou schopností zadržovat teplo. Parafín prohřívá, uvolňuje, zlepšuje krevní oběh a otevírá póry. Jeho účinky jsou zdravotní i estetické.
 
Oxygenoterapie
Probíhá v příjemné místnosti, pacient sedí v pohodlném křesle naproti akváriu, napojený na přístrojový aplikátor kyslíku, s jehož pomocí se dodává do organismu čistý kyslík tak, aby účinek kyslíkové kůry byl co nejdelší. Terapie zlepšuje srdeční činnost,  tělesnou a duševní výkonnost.
 
Biolampa
Terapie světlem pomocí speciální lampy, která je aplikována přímo na postižené místo. Velmi účinná metoda pro onemocnění alergiemi s kožními projevy.
 
Čtyřkomorové lázně
Končetiny jsou ponořené do vaniček naplněných vodou. Jde o léčebné využití stejnosměrného proudu se stálou intenzitou ve vodním prostředí.
 
Horské slunce
Při této proceduře se využívá ultrafialového záření ke zvýšení nespecifické obranyschopnosti organismu.
 
Krátkovlnná diatermie
Jedná se o velmi rozšířenou formu nízkofrekvenční terapie. Podle zvoleného proudu jsou účinky dráždivé, motorické a hyperemizační nebo alergické.
 
Trabertovy proudy
Jde o terapii elektrickými impulzy, kdy se na část těla aplikuje elektrodami určitá intenzita proudu. Kůže je chráněna podložkou, aby nedocházelo k podráždění a popálení kůže.
 
Phyaction
Přístroj pro středofrekvenční elektroterapii.
 
Insuflace zřídelního plynu
Plynové injekce jsou jednou z mnoha terapeutických metod, používaných v léčebné rehabilitaci při léčbě anginy pectoris, ischemické choroby dolních končetin a bolestivých onemocněních pohybového aparátu. Jde o aplikaci medicinálního oxidu uhličitého do podkoží.
 
Skupinová léčebná tělesná rehabilitace
Zahrnuje všeobecná kondiční cvičení a speciální cvičení zaměřená na konkrétní zdravotní obtíže pacienta.
 
Individuální léčebná tělesná rehabilitace
Nejdůležitější a nejspecializovanější metoda rehabilitace, cílená na speciální obtíže pacienta. K dobrému výsledku je nutná oboustranná důvěra a spolupráce.
 
Léčebný skupinový tělocvik v bazénu
Relaxace, odlehčení kloubů, snadnější cvičení převážně u degenerativních onemocnění pohybové soustavy.
 
Terapeutická ergometrie
Jedná se vlastně o klasickou jízdu na rotopedu a je součástí léčebné tělesné výchovy.
 
Řízená terénní kúra s kardiotachometrem
Léčba chůzí podle tréninkové tepové frekvence.
 
Solná jeskyně
Pobyt v solné jeskyni působí blahodárně, preventivně i podpůrně při léčbě mnoha onemocnění. Patří mezi ně srdečně – cévní problémy a onemocnění jako vysoký krevní tlak, zúžení arterií, chronická ischemie srdce, mozku nebo dolních končetin, stavy po infarktu myokardu, poruchy cirkulace krve. Úspěšně napomáhá při léčbě průduškového astmatu, zápalu plic, alergie, cukrovky, při poruchách neurovegetativního systému. Může ji však absolvovat i zcela zdravý člověk, například preventivně před obdobím chřipek či relaxačně.
 

Aromaterapeutická masáž

Aromaterapeutická masáž s použitím přírodních esenciálních olejů je terapeutickým ošetřením mysli i těla. Blahodárné účinky masáže vonnými oleji jsou známé již tisíce let a v dnešní době je opět objevujeme. Tato masáž nás dokonale zbaví únavy a napětí, podporuje imunitní systém a aktivuje a stabilizuje psychiku. Má pozitivní dopad na celý svalový systém těla. Uvolňuje a natahuje zkrácené svaly a pomáhá tak obnovit přirozenou pružnost těla. Fyzický efekt se také projevuje na činnosti lymfatického systému, masáž pomáhá tělu lépe vylučovat kyselinu mléčnou a další chemické odpadní látky, které způsobují nepohody v kloubech a svalech. Ve spojení uvolňující hudby v kombinaci pomalých jemných relaxačních hmatů prožijete absolutní relaxaci a pohodu.

Baňkovací masáž

Baňkování je starobylá čínská technika známá více než pět tisíc let, která využívá dvojího účinku baněk. Jednak z těla odplaví potními žlázami a lymfatickým systémem všechny nečistoty, dochází k pročištění krve a zlepšení krevního oběhu. Zároveň dojde při masáži k uvolnění ztuhlých svalů a k odstranění bolestí . Baňkování pomáhá řešit bolesti páteře, kloubů, uvolňuje ztuhlé svalstvo, může pomoci při suchém kašli a průduškových potížích.

Breussova masáž

Na rozdíl od ostatních masáží se při ní masíruje přímo páteř a její vzpřimovače a povrchové svaly. Masáž je prováděna velmi pomalými a jemnými hmaty. Někdy se Breussova masáž provádí ještě před aplikací Dornovy metody, aby se uvolnilo napjaté svalstvo.

Havajská masáž Lomi Lomi

Je považována za perlu mezi masážemi. Používají se v ní velmi plynulé, měkké i hloubkové techniky, využívají se nejen prsty a dlaně, ale především celá předloktí. Ve spojení s vůní přírodních aromatických olejů má havajská masáž vysoký terapeutický a relaxační účinek. Odstraňuje napětí ve svalech, zvyšuje pohybové schopnosti, stimuluje krevní oběh, lymfatický systém a především báječně působí na Vaši psychiku. Techniky jsou pomalé, pohyb má vycházet z pohybů vln na moři – pomalý příliv a odliv mořské vody.

Klasická masáž

Je to ruční masáž prováděná masážním olejem nebo emulzí, aplikací speciálních hmatů a působením na jednotlivé svalové skupiny. Masáž částečná na oblast šíje a zad, celková včetně končetin. Klasická masáž je jedna z nejstarších a zároveň nejúčinnějších metod předcházení stálým nebo občasným bolestem zad a pohybového ústrojí. Dochází při ní k rozšíření cév a následně k lepšímu prokrvení příslušných tkání, což se navenek projevuje jako příjemný pocit tepla. Zároveň působí na zakončení nervstva a vlivem těchto podnětů dochází k uvolňování škodlivých látek do krevního řečiště a ty jsou díky intenzivnímu prokrvování vyplavovány z orgánů. Pravidelné používání masáže vede k zachování fyzické i duševní svěžesti.

Přístrojová lymfodrenáž

Lymfa je tekutina, která tvoří základní součást obranného systému organismu. Tato metoda pomáhá ve značné míře zvýšit průtok a zmírnit až zcela odstranit negativní jevy v žilním a lymfatickém systému, potlačuje a odstraňuje celulitidu a tukové polštáře, zpevňuje břicho, hýždě a dolní končetiny, napíná pokožku a odstraňuje vrásky, zlepšuje vzhled, redukuje objem těla, pročišťuje lymfatický systém a zvyšuje imunitu, urychluje vylučování odpadních látek (toxinů) z těla, aktivuje lymfu a krevní oběh (lépe se okysličuje celý organismus), urychluje metabolismus, odstraňuje pocit těžkých nohou, zbavuje otoků a napuchnutí, odstraňuje únavu.

Manuální lymfodrenáž – horní končetiny nebo dolní končetiny

Jedná se o techniku se speciálními hmaty, které mají za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Jestliže lymfatický systém nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, tak zbytky látkové výměny zůstávají v tkáních, dochází k otokům někdy až výrazným. Pomocí cíleného tlaku a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven.

Masáž lávovými kameny

K této masáži se využívá speciálních lávových kamenů, které výborně akumulují teplo a mají mimořádně silnou energetickou vibraci. Masáž působí na problémy svalů zad a páteře, účinně bojuje s bolestmi šíje a hlavy. Pro zvýšení efektu je používán speciální aromatický olej vysoké kvality, který umocní pocit naprosté relaxace a uvolnění.

Medová masáž

Detoxikační masáž medem velmi účinně působí při zvládání stresu, u chronických chorob, při opotřebování věkem, při jarních očistných kúrách. Při masáži medem dochází k odstraňování toxinů až z hloubi těla, jsou z těla pohybem ruky doslova vysávány.

Obličejová masáž

Jde o klasickou kosmetickou masáž obličeje, při které se používají emulze s výtažky exotických rostlin. Masáž uvolňuje napětí, pleť krásně prokrví, zpevní a vyhladí.

Podvodní masáž

Vodoléčebná procedura, při které fyzioterapeut provádí podvodní masáž proudem vody z masážní trysky. Prohřívá tkáně, napomáhá svalové relaxaci, zlepšuje pohyblivost kloubů.

Reflexní masáž

Je odvozena od masáže klasické, ale liší se od ní tím, že respektuje segmentové uspořádání nervové soustavy s odpovídající změnou dráždivosti v kůži, svalech a okostici. Reflexní masáž se provádí na sucho, bez předehřátí a pomalu. Jako součást reflexní léčby pomáhá odstraňovat druhotně vzniklé reflexní změny (místa s větší bolestivostí) a tím ovlivnit jejich příčinu např. ve změnách pohybového aparátu, ale i ve změněné funkci vnitřních orgánů.

Vibrační masáž chodidel

Provádí se pomocí speciálního vibračního přístroje, prohřívá tkáně, napomáhá svalové relaxaci, zlepšuje pohyblivost kloubů. Po masáži následuje pocit uvolnění svalů, příjemné únavy.